Teknoloji

Xiaomi 12 Lite 5G NE hakkında heyecanlandıran iddia!

Xiaomi Civi 2 modeli küresel pazara Xiaomi 12 Lite 5G NE adı altında giriş yapacak.

Xiaomi Civi 2 geçtiğimiz ayın sonlarında Çin pazarında piyasaya sürüldü. 6,55 inç AMOLED ekran, 50 MP ana kameralı üçlü kamera modülü, 12 GB RAM kapasitesi, Snapdragon 7 Gen 1 (4 nm) işlemci, 4500 mAh pil kapasitesi, 67 watt hızlı şarj desteği ve çift selfie kamerasıyla gelen cihaz çok yakında küresel pazara giriş yapacak. Fakat ortaya çıkan son bilgilere göre beğeni toplayan bu akıllı telefon modeli, global pazarda farklı bir isimle yayınlanacak.

Xiaomi 12 Lite 5G NE, Xiaomi Civi 2’nin küresel sürümü olacak

Çok yakında raflara çıkması beklenen Xiaomi 12 Lite 5G NE’nin sertifika numarası 2210129SG olarak biliniyor. Yapılan araştırmalar sonucunda, Xiaomi Civi 2’nin de aynı sertifika numarasına sahip olduğu anlaşıldı. Sertifikanın sonunda yer alan ‘G’ harfi cihazın global varyant olduğunu bizlere gösterirken, Çin sürümünde ise ‘China’ kelimesinden ilhamla 2210129SC sertifika numarası karşımıza çıkıyor. Bu güçlü kanıt, Civi 2 modelinin yeniden markalanarak dünyaya açılacağını gözler önüne seriyor.

Xiaomi Civi 2 modeli tıpkı iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde gördüğümüz Apple’ın Dinamik Ada tasarımına benzer bir görünümle karşımıza çıkıyor. Bu çentikte iki adet 32 MP sensör yer alıyor. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden gücünü alan model, 4500 mAh pil kapasitesi ve 67 watt hızlı şarj desteği sayesinde yüzde 0’dan yüzde 100’e tam 40 dakikada dolum yapabiliyor.

Xiaomi 12 Lite 5G NE modeli beklentilere göre Xiaomi Civi 2 cihazıyla neredeyse birebir aynı özelliklere sahip olacak. Küçük bir ihtimal olarak cihazın küresel pazarda farklı bir işlemciyle gelebileceği, yahut RAM ve depolama alanı konusunda farklı opsiyonlar sunabileceği düşünülüyor. Ancak halen daha çıkış tarihi açıklanmış değil.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu