Teknoloji

Windows 11’den hayat kolaylaştıracak yenilik!

Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarlar, akıllı telefonunuzun bağlandığı bir Wi-Fi ağına otomatik olarak bağlanabilecek. Bu yenilik başlangıçta yalnızca Samsung cihazlarda desteklenecek.

Windows 11 ve Samsung telefonlar arasındaki entegrasyonu kolaylaştıracak güçlü bir yenilik yola çıktı! Microsoft’un yeni işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlar, akıllı telefonlar tarafından iletilen Wi-Fi ağlarına otomatik olarak bağlanabilecek. Windows Insider programının Geliştirme Kanalı üzerinde yapıaln testlerde bu özellik ortaya çıktı! Söz konusu yenilik, bağlı cep telefonu yakında olduğu sürece sistemin tek bir tıklamayla internete bağlanmasını mümkün kılacak.

Windows 11’in yeni özelliği, Tethering adı verilen bir cihazdan diğerine internet aktarımı kullanımını kolaylaştıran bir kısayol olarak karşımıza çıkacak. Bu özellik, tamamı kablosuz olarak doğrudan bilgisayarınızdan verilere erişmenize, uygulamaları kullanmanıza, bildirimleri kontrol etmenize ve diğer telefon işlevlerine izin veren Link to Cell Phone uygulaması aracılığıyla elde edebilecek.

Açıklanan bilgilere göre yeni Windows 11 özelliği yalnızca Samsung telefonlarda çalışacak. Muhtemelen Güney Koreli teknoloji devinin tüm cihazları bu sistemi kullanmaya destek gösterecek. Fakat şimdilik bu yeniliğin diğer markalarda hayat bulup bulmayacağı; yahut ne zaman kullanılabileceği belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Windows 11’in bu yeniliği, yalnızca One UI 4.1.1 ya da daha güncel sürümlere sahip olan Samsung telefonlarda boy gösterecek. Yani Android 12 işletim sistemine sahip tüm Samsung telefonlar bu imkandan yararlnaabilecek. Öte taraftan bilgisayarın Bluetooth desteğine sahip olması gerekmekte. Bu bağlantı desteği günümüzde dizüstü bilgisayar modellerinde son derece yaygınken; ne yazık ki birçok masaüstü bilgisayar bu desteği içermemesi nedeniyle özellikten yararlanamayabilir.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu