Teknoloji

WhatsApp, iOS kullanıcılarının mesajlarını daha havalı hale getirecek!

WhatsApp uygulaması metin biçimlendirme özelliğini çok daha kolay bir hale getirmeye hazırlanıyor.

Popüler sosyal medya platformu WhatsApp, Apple’ın yeni işletim sistemi olan iOS 16 yazılımındaki metin biçimlendirme kısayolunu kendi bünyesine adapte etmeye hazırlanıyor. TestFlight kullanıcıları için sunulan WhatsApp Beta 2.2.2.2.70 sürümünde yer alan yenilik ile birlikte uygulama içi mesajlaşmalarda kalın, italik, altı çizili ve diğer biçimlendirme seçeneklerinin kullanımını kolaylaştıran bir seçenek geliyor.

WhatsApp uygulaması uzun bir süredir esasında iOS, Android ve Web platformlarında metin biçimlendirme özelliklerini destekliyor. Fakat bu özellik yalnızca komutların manuel olarak girilmesi ile kullanılabiliyor. Dolayısıyla ne yazık ki herkes bu özellikten haberdar değil. Ancak çok yakında bu durum tersine dönecek!

WhatsApp metin biçimlendirme özelliğini kolaylaştırıyor

WhatsApp’a metin biçimlendirme kısayolunun gelmesi ile birlikte yazdığınız mesajların tercih ettiğiniz şekilde yapılanması çok daha kolay bir hale gelecek. Yalnızca biçimlendirmek istediğiniz metni seçmeniz ve kopyala düğmesinin hemen yanında yer alacak olan Biçimlendir seçeneğine dokunmanız yeterli olacak.

WhatsApp metin biçimlendirme özelliğini kolaylaştırıyor

WhatsApp ile ilgili yeni özellikleri ve gelişmeleri araştırıp takipçileri ile paylaşan WABetaInfo ekibi tarafından ortaya çıkarılan bu fonksiyon, şu an için yalnızca iOS için WhatsApp Beta kullanıcılarına sunulmuş durumda. Eğer siz de bir iPhone kullanıcısıysanız hemen TestFlight programına katılım sağlayabilir ve uygulamaya gelecek yeniliklerden ilk defa yararlanacak kişiler arasında bulunabilirsiniz. Fakat küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse, bu özellik şu anda sadece iOS 16 işletim sistemi ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu