Teknoloji

Telegram kurucusu, WhatsApp’taki korkunç tehlike için uyardı!

Telegram uygulamasının kurucusu Pavel Durov, WhatsApp uygulamasındaki korkutucu tehlike ile ilgili önemli bir uyarıda bulundu.

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram ve özellikle de Rusya pazarında büyük bir etki sahibi olan VKontakte’nin kurucusu Pavel Durov önemli açıklamalarla gündeme geldi. Rusya merkezli şirketin sahibi Durov, çeşitli aralıklarla WhatsApp ile ilgili uyarı mesajları yayınlıyor. Bu uyarılara bir yenisi daha eklendi. WhatsApp’ın korkunç tehlikelerini kullanıcılara açıkladı!

Telegram kurucusu Pavel Durov: Telefonunuzdan WhatsApp’ı silin!

Telegram uygulamasının kurucusu olan Pavel Durov, geçtiğimiz hafta WhatsApp uygulamasında keşfedilen yeni bir güvenlik açığını bugün kullanıcılara açıkladı. Telegram kanalında konuşan Durov, bilgisayar korsanlarının hedeflenen telefona tam erişim elde etmek için yalnızca kötü amaçlı bir video göndermesi ya da görüntülü arama yapması gerektiğini ifade etti.

WhatsApp’ın güvenlik açığı, Durov’a göre yeni ortaya çıkan bir olay değil. Durov bunun 2017 yılından bu yana mevcut olduğunu, uygulamadaki potansiyel tehlikelerin her zaman bulunduğunu kaydetti. Her ne kadar Meta şirketi bu sorunları çözmeye çalışsa da iddialara göre neredeyse her güncellemede benzer sıkıntılar meydana gelmeye devam ediyor.

Telegram kurucusu Pavel Durov: Telefonunuzdan WhatsApp'ı silin!

Her yıl WhatsApp ile ilgili kullanıcı cihazlarındaki tüm verileri riske atan yeni bir sorun öğreniyoruz,” diyen Pavel Durov, şunları ekledi: “Bu, yeni bir güvenlik açığının o sistemde zaten mevcut olduğu neredeyse kesin anlamına gelmektedir. Bunun gibi sorunlar genel olarak rastgele bir şekilde olmaz. Platformun arka kapılarında gömülüdürler. Bir kapı kaldırıldığında, diğeri görünür.

Telegram lideri Pavel Durov, telefonunda WhatsApp yüklü olan herkesin verilerine rahatlıkla erişebileceğini vurguladı. Bu nedenle yıllar önce cihazından WhatsApp’ı sildiğini belirtti. Kullanıcıları da bu uygulamayı silmeye davet etti.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu