Teknoloji

Google Pixel 7 Pro oyun testinde hayal kırıklığı yaşattı!

Google Pixel 7 Pro oyun testine girdi. Alınan sonuçlar herkesi şaşırttı. Cihaz ne yazık ki rakiplerinin gerisinde kaldı.

Google’ın kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü Google Pixel 7 Pro modeli şık tasarımı ve güçlü teknik özellikleri ile büyük dikkat topladı. DxOMark tarafından en iyi kameralı telefon unvanını elde eden ve mobil fotoğrafçılar için 50 MP ana kameralı üçlü arka kamera modülüyle yüksek bir deneyim vaat eden cihaz, ne yazık ki oyun performansı konusunda beklenileni veremedi! Yapılan son testler, mobil oyuncuları adeta hayal kırıklığına uğrattı. İşte ayrıntılar…

Google Pixel 7 Pro oyun performansıyla rakiplerinin gerisinde kaldı

Google’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonu, Golden Reviewer tarafından test edildi. Genshin Impact adlı piyasadaki popüler oyun üzerinden gerçekleştirilen testler ne yazık ki başarısızlıkla sonuçlandı. Google’ın yeni işlemcisi olan Tensor G2 (5 nm) ile geliştirilen cihaz, 37.2 FPS kare ortalamasıyla karşımıza çıktı. Küçük bir karşılaştırma yapmak gerekirse Snapdragon 870 işlemciyle gelen Poco F3, 46.5 FPS aldı. Apple’ın iPhone 14 Pro Max modeli 58.4 FPS’e ulaştı. Xiaomi 12S Ultra, 57.7 FPS alırken; Dimensity 9000 ile gelen Redmi K50 Pro ise 52.9 FPS sonuç verdi.

Yapılan bu test ile beraber Google Pixel 7 Pro cihazı ne yazık ki oyun performansı konusunda en kötü sonuç veren amiral gemisi akıllı telefonlardan bir tanesi oldu. Rakiplerinin gerisinde kalan cihazın oyun oynamak için pek de ideal bir telefon olmadığı anlaşıldı.

799 dolar karşılığında satışa sunulan Google Pixel 7 Pro, başta mobil fotoğrafçılık deneyimi olmak üzere birçok konuda yüksek performans sunuyor. Fakat oyun odaklı telefon arayanlar için cihaz, pek de iyi bir seçenek gibi görünmüyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu