Teknoloji

Cep Telefonlarını Şarj Etmeye Gerek Kalmayacak

Martin Cooper, gelecekte cep telefonlarının nasıl değişim geçirebileceklerine dair öngörülerde bulundu.

Martin Cooper, her ne kadar günümüzde yeteri kadar tanınmasa da, mobil cihazların mucidi olarak kabul ediliyor. Cooper, gelecekte cep telefonlarının nasıl değişim geçirebileceklerine dair öngörülerde bulundu. Bu öngörülere göre gelecekte cep telefonlarını şarj etmeye gerek kalmayabilir.

Martin Cooper, 1970’li yılların başında taşınabilir ve aktif olarak kullanılabilen bir telefon geliştirmek için çalışmalara başladı. 1973 yılında, çalışmalarında başarılı olduğu ve tarihteki ilk taşınabilir cep telefonu görüşmesi 3 Nisan 1973 tarihinde yapıldı.

martin cooper

Motorola şirketinde çalışan Cooper çalışmalarını sürdürdü ve mobil cihazların günümüzdeki halini almasına çok büyük bir katkı verdi. İşte o isim, bir süre önce cep telefonlarının gelecekte nasıl değişim geçirebileceklerine dair tahminlerde bulundu.

Yapay Zeka ile İletişim Alışkanlıkları Bir Kez Daha Değişecek

NPR ekibine röportaj veren Cooper, yapay zeka ile birlikte iletişim alışkanlıklarının yeniden değişebileceğini dile getirdi. Bu değişim sürecinde kullanılan akıllı cep telefonlarında da önemli değişiklikler olacak.

Gelecekte cep telefonlarının insan vücuduna entegre edileceğini ve bundan dolayı şarj edilmesine gerek kalmayacağını ileri sürdü. Bilim kurgu filmlerinde sık sık karşılaşılan makineleşen insan kavramının gerçek olabileceğini dile getirdi.

İnsan vücudunun, doğru yöntemler ile mükemmel bir şarj cihazına dönüşebileceği iddia ediliyor. Eğer bu noktada başarılı olunursa cep telefonlarını sürekli olarak şarj etmemize gerek kalmayabilir. Bu değişimin ne zaman başlayacağı konusunda ise yorum yapılamıyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu