Spor

UEFA’dan Rusya’ya şok darbe! EURO 2024’ten men edildi

Rusya, EURO 2024 müsabakasından men edildi. Rusya Futbol Birliği (RFU) konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’ya karşı savaş başlatan ve neredeyse tüm dünyanın tepkisini toplayan Rusya’ya karşı UEFA’dan sert bir hamle geldi! Batılı ülkeler tarafından birçok ambargoya maruz kalan Rusya, son olarak UEFA’nın kritik kararıyla karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz aylarda Şampiyonlar Ligi müsabakalarına katılmaktan men edilen Moskova hükümetinin bu kez ise EURO 2024’e katılamayacağı açıklandı.

Rusya, UEFA 2024 turnuvasına katılamayacak

2022/23 sezonu için tüm UEFA müsabakalarından men edilen Rusya, açıklanan bilgilere göre 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası eleme kura çekimlerinden çıkarıldı. Gündeme bomba gibi düşen bu haber, Rusya Futbol Birliği (RFU) tarafından duyuruldu. UEFA’dan şimdilik konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi.

Rusya Futbol Birliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu: “Rus milli takımı, 9 Ekim tarihinde Frankfurt’ta yapılacak olan 2024 Avrupa Şampiyonası eleme turu kura çekiminde yer almayacak. Nedeni, UEFA’nın Şubat ayında Rus milli takımlarının ve kulüplerinin organizasyonun himayesindeki müsabakalara katılımını ‘bir sonraki duyuruya kadar’ askıya almasından kaynaklanmaktadır.

Rusya, UEFA 2024 turnuvasına katılamayacak

UEFA şimdilik Rusya milli takımı ile ilgili iddia edilen son yaptırımlara ilişkin resmi bir doğrulamada bulunmadı. Fakat İcra Komitesi, bu ve diğer konularda görüşmek üzere kısa bir süre içinde Hırvatistan’da bir araya gelecek.

2022 Dünya Kupası’nda da Rusya yer almayacak

Rusya milli takımı, Mart ayında Polonya’ya karşı Moskova’da oynanması planlanan yarı final play-off maçından çıkarıldıktan sonra, bu yıl Katar’da gerçekleşecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonuna katılma şansını da elinden kaçırmıştı.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu