Spor

Hull City teknik direktörü Şota Arveladze’den ayrılık açıklaması!

Hull City'nin sezona kötü başlaması üzerine Şota Arveladze'ye istifa çağrıları başladı! Arveladze'den cevap geldi.

1904 yılında Yorkshire’da kurulan İngiliz futbol kulübü Hull City son dönemlerde özellikle de Türkiye basınında sıkça gündeme geliyor. 19 Ocak tarihinde Acun Medya tarafından satın alınan ve Acun Ilıcalı’nın başkanlık koltuğuna oturmaya başladığı kulüp, 27 Ocak’ta ise Şota Arveladze’nin teknik direktörlüğü ile ülkemizdeki futbol tutkunları tarafından ilgiyle takip edilmeye başlandı.

EFL Championship’te mücadele eden Hull City son haftalarda aldığı üst üste mağlubiyetler ile formunu kaybetti. Kulüp çıktığı son dört maçtan yenilgiyle ayrıldı. Bunun üzerine İngiliz basınında Şota Arveladze için istifa yankıları uyanırken; taraftarlar da bu fikrin arkasında durarak yönetime olan tepkilerini göstermeye başladı. Konuya ilişkin suskunluğunu bozan Şota, önemli bir açıklamada bulundu.

Şota Arveladze istifa çağrılarına cevap verdi!

Hull City teknik direktörü Şota Arveladze, kulüp başkanı Acun Ilıcalı ile bir toplantı yaptıklarını dile getirdi. Toplantının her zamanki gibi geçtiğini dile getiren Şota, basının istifa etmesini talep ettiğinin ve bu konuda yaptıkları baskıların farkında olduğunu ifade etti. Açıklamalarına şu cümleler ile devam etti: “Üzgün olmamanız için deli olmanız gerekirdi. Bunun sizi etkilememesi mümkün değil. Bunlar beni de etkiledi. Herkesi etkilemiştir.”

Şota Arveladze istifa çağrılarına cevap verdi!

EFL Championship puan durumu listelerine göre Hull City şu anda 24 takımdan oluşan ligde 20. basamakta yer alıyor. Sheffield United lig birinci koltuğunda otururken; ikinci sırada Norwich City, üçüncülükte Reading, dördüncü sıradaysa Burnley ekibi yer alıyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu