Spor

Arsene Wenger ve Alex Ferguson, Premier Lig Onur Listesi’ne girdi

Arsenal ve Manchester United'ın efsane teknik direktörleri Arsene Wenger ile Sir Alex Ferguson, Premier Lig Onur Listesi'ne girdi.

Premier Lig , sırasıyla Arsenal ve Manchester United’ın efsaneleri olan efsanevi eski teknik direktörler Arsene Wenger ve Sir Alex Ferguson’u Onur Listesi’ne ekledi. İkili, 1990’lar ve 2000’ler arasında İngiltere’nin büyük rekabetlerinden birinde rol aldı ve lig organizasyonu tarafından verilen en yüksek onuru alarak bu başarıya ulaşan ilk teknik direktörler oldu.

Ferguson, 27 yıl boyunca 13 Premier Lig şampiyonluğu, 810 maçta 528 galibiyet ve yüzde 65,2 galibiyet yüzdesi ile Manchester United’ın başında yer alıyordu. Ayrıca 11 kez İngiltere sezonunun menajeri ve 27 kez ayın teknik direktörü seçildi. 1998-99’da Triple Crown’u (Şampiyonlar Ligi , FA Kupası ve Premier Lig kazandığı için), doğrudan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’ten “Sir” onurunu aldı ve böylece Kırmızı Şeytanlar’ın tarihindeki temel rolünü pekiştirdi.

Sir Alex Ferguson, “Böyle bir listeye girmek benim için bir onurdur. Ancak mesele sadece kişi değil. Bu, Manchester United’daki çalışmalarla ve yıllardır yaptıklarımızla ilgili… Bu yüzden kulüple, personelle ve oyuncularla da gurur duyuyorum. Benim işim taraftarları evlerine mutlu göndermekti” açıklamasında bulundu.

Arsene Wenger ise 22 yıl Arsenal’in başında kaldı. Biri namağlup olmak üzere kariyerinde üç Premier Lig şampiyonluğu bulunuyor. Ayrıca yedi FA Cup şampiyonluğu kazandı, üç kez sezonun teknik direktörü seçildi ve 12 kez ayın teknik direktörü unvanına sahip oldu.

Arsene Wenger ise konuyla alakalı şunları aktardı: “Arsenal’i seven, kulübün değerlerine saygı duyan ve onu büyüyecek ve daha da büyüyecek şekilde bırakan biri olarak tanınmak isterim. Bunu Sir Alex ile paylaşmak benim için büyük bir onur. Birbiriyle öfkeyle savaşan ve birlikte uzaklara giden iki savaşçı gibiyiz. Günün sonunda saygı duyuyorsunuz ve bu onunla tanışmak, güzel bir şişe şarabı paylaşmak ve eski savaşlarımızı hatırlamak için harika bir fırsat.”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu