Spor

Amedspor- Bursaspor Maçında Açılan ‘Sözde Bayrak’ Soruşturması Devam Ediyor!

2. ligte top koşturan Amedspor ve Bursaspor'un oynadığı maçta, tribünlerde sözde Kürdistan bayrağının açılması ve sahaya devamlı yabancı madde atılmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

25.09.2022 tarihinde Diyarbakır deplasmanında Amedspor- Bursaspor arasında oynanan ligin 6. maçı esnasında tribünlerden sözde Kürdistan Bölgesel Yönetim bayrağının açılması dolayısıyla ilgili soruşturma başlatıldı. 2. ligte 9 puanla 7. sıradaki Amadspor, Bursasporla oynadığı maçtan 2-0’lık galibiyetle ayrılmıştı.

Bursaspor’dan yaşanan olayla ilgili açıklama geldi. Açıklama; ” İyi günde fotoğraf karelerinden çıkmayan, düştüğümüz duruma karşı kafalarını deve kuşu misali kuma görenleri ne Bursaspor ne de Bursaspor taraftarı unutmayacaktır. Son model yasaların üzerimizde denendiği dönemleri de unutmadık. Hiçbir zaman futbolda şiddeti körükleyen taraf olmadık, olmayacağız. Türkiye Futbol Federasyonu, futbola bu kadar uzak olduğu sürece maalesef buna benzer istenmeyen görüntüleri saha içinde görmeye devam edeceğiz. Biz gücümüzü sadece taraftarından alan bir kulübüz. Tüm Türkiye bilsin ki bundan sonra bütün şehir olarak Bursaspor’u düştüğü durumdan muhteşem bir kenetlenme ile çıkaracağız. Bize bu günleri yaşatıp bu kenetlenmeyi sağladığınız için Türkiye Futbol Federasyonu ve sözde ‘Bursa kent dinamiklerine de’ teşekkür ederiz. Bundan sonrası Bursaspor’un değil sizin probleminizdir.” ifadelerine yer verildi.

Aynı zamanda Bursaspor Başkanı Ömer Faruk Banaz ise; “Ancak takımımız sahaya çıkınca bazı sorunlar yaşanmaya başlandı. 25-30 bin kadar seyirci vardı. Taraftarların sahaya attıkları yabancı cisimlerle başladı ve maçın sonuna kadar devam etti. Taşlar, satırlar, havayı fişekler ve bıçakların sahaya atılmasıyla ilgili, hükmen galibiyetle ilgili girişimlerimiz olacak. Kimsenin şüphesi olmasın” açıklamasında bulundu ve maç başından sonunna kadar yabancı maddelerin atılmasıyla ilgili hiç bir anons dahi yapılmadı dedi.

Maç sonrasında da saha dışında çıkan olaylar nedeniyle Diyarbakır Valiliği işlem başlatıldığını açıkladı.

Olaylarla ilgili İçişleri Bakanlığı da devreye girdi ve “Provokasyona gerekli müdahaleler yapılmış ve derhal ilgililere yönelik soruşturma başlatılmıştır” açıklamasını yaptı.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu