Oyun

PlayStation VR2 için üzücü haber geldi!

Sony'nin yakında çıkacak sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR2 için geri sayım başladı. Fakat cihazla ilgili üzücü bir haber gündeme düştü!

Japon teknoloji devi Sony, 2016 yılında ilk sanal gerçeklik gözlüğü olan PlayStation VR’ı piyasaya sürdü. PlayStation 4 ile tamamen entegre bir şekilde çalışan bu cihaz, aynı zamanda sonrasında çıkan PlayStation 5’le de ileriye dönük uyumlu hale getirildi. Dünya çapında 5 milyondan fazla birim satışına ulaşan cihazın yeni sürümü için çalışmalar başladı. Şirket, 2022 CES (Tüketici Etkinliği Fuarı) etkinliğinde PSVR2 için müjdeli haberi verdi.

PlayStation VR2 çok yakında piyasaya çıkacak. Sony, Tokyo Game Show etkinliğinde merakla beklenen sanal gerçeklik başlığı hakkında yeni detayları paylaştı. Pek çok oyun tutkunu Hideaki Nishino’nun ağzından pozitif haberler beklerken, ne yazık ki cihazla alakalı üzücü birtakım gerçekler ortaya çıktı!

PlayStation VR2, PSVR oyunlarını desteklemeyecek

Açıklanan bilgilere göre PlayStation VR2 cihazı, Sony’nin ilk sanal gerçeklik gözlüğü olan PSVR ile geriye dönük uyumluluk içermeyecek. Bu nedenle oyuncular, kütüphanesini doldurmak için tüm oyunları yeni baştan satın almak zorunda kalacak.

PlayStation VR2, PSVR oyunlarını desteklemeyecek

Sony şirketi, söz konusu uyumsuzluğun birtakım haklı sebepleri olduğunu bildirdi. Firma, oyuncuların daha geniş özelliklerden yararlanıp dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyicilere sahip yeni kontrol cihazlarından faydalanabilmesi için PSVR oyunlarına destek sağlanmayacağını paylaştı. Şirket yöneticisi bu durumu, “Bütün bunlar, PSVR2 oyunları yaratmanın ilk PSVR için gerekenden farklı bir yaklaşık gerektirdiği anlamına geliyor,” diye özetledi.

Sony, PlayStation VR2 çıkış tarihi için 2023 yılının başlarını işaret ediyor. Şirket, yılın ilk çeyreğinde merakla beklenen sanal gerçeklik gözlüğü ile hayranlarını bir araya getirecek!

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu