Oyun

Origin tarihe karışıyor! EA App uygulaması yayınlandı

Electronic Arts şirketi yeni PC uygulaması olan EA App ile karşımıza çıktı. Origin'in yakında oyunculara veda edeceği açıklandı.

Ünlü oyun stüdyosu Electronic Arts, yeni PC uygulaması olan EA App ile bugün resmen karşımıza çıktı. Bununla birlikte kullanıcılar, son birkaç aydır Beta test aşamasında olan programı kararlı sürümü ile indirip kullanma şansına sahip olmaya başladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, uygulama daha hızlı, daha güvenilir ve akıcı bir oyun deneyimi sunarak Windows işletim sistemli bilgisayarlarda Origin programının yerini alacak. Böylelikle Origin artık yavaş yavaş tarih olacak!

Electronic Arts, Origin’i EA App programına taşıyor!

Electronic Arts’ın konuya ilişkin yayımlamış olduğu blog gönderisine göre EA App, otomatik oyun indirme ve arka plan güncellemeleri gibi özelliklere ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra program, oyuncuların PC oyunlarına erişmeleri ve satın almaları için yeni bir alan oluşturuyor. Ayrıca geliştiriciler, uygulamanın şimdiye kadarki kendi çatısı altında yer alan en hızlı ve en hafif program olduğunu iddia ediyor.

Electronic Arts, Origin'i EA App programına taşıyor!

Şirket, oyuncuların kafasındaki birtakım soru işaretlerini şu cümleler ile ortadan kaldırdı: “Yerel ve bulut depolamalarınız silinmeyecek ve kaldığınız yerden oynamaya devam etmeniz mümkün olacak. Arkadaş listeleriniz de taşınacak. Böylece tüm oyuncu kimliklerinizi hatırlama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.”

EA’nın yeni uygulaması ile birlikte 13 yaşındaki Origin programı yavaş yavaş EA App’e geçiş yapacak. Kademeli bir şekilde kullanıcılar davetiye bildirimleri almaya başlayacak. Daha önce yüklenen tüm oyunlar ve içerikler şirketin yeni uygulamasına aktarılmaya hazır olacak.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu