Otomobil

Volvo EX90 Elektrikli SUV Modeli İçin Geri Sayım Başladı!

Volvo'nun 9 Kasım'da tanıtımını yapacağı elektrikli SUV modeli için epey çalışmış

Volvo markasının kalitesini ve sağlamlığını bilmeyen yoktur umarım? Marka, yeni EX90 elektrikli SUV modelinin tanımına hazırlanırken, otomobil ile ilgili söylentiler de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu söylentilere göre, daha önceki modellerdeki tüm standart güvenlik özelliklerini bünyesinde toplayacağı konuşulyor.

Volvo EX90 elektrikli SUV için geri sayım başladı!

Volvo, yeni modeli EX90 SUV aracını 9 Kasım’ta tanıtmayı düşünüyor. Güvenlik önlemlerinin kapsamına, hem kabin hemde aracın dışındaki özellikler giriyor. Bu bağlamda, kameralar, radar, güç aktarım organları, ultrasonik sensörler, sürüş destek sistemleri, sağlamlık, Super Cruise gibi daha bir çok donanımıyla en üst düzey güvenlik unsurlarını bünyesinde barındırıyor olacak.

Yeni EX90 elektrikli SUV’un Tesla‘ya rakip olacağı düşünülürken, kendi modelinin bir önceki sürümü XC90’ın yerini alacağı muhakkak. EX90’ın sadece bilgisayardaki (ana hatlarını içeren) görseliyle yetineceğiz. Daha fazla resim, teknik özellik ve bilgi için 9 Kasım’ı beklememiz gerekeceksede, yeni nesil güvenlik teknolojileriyle desteklenen modelin piyasaya damga vurması bekleniyor.

EX90 SUV’un belkide en dikkat çekici özelliği ise aracın üzerinde bulunan LIDAR sensörü olması. Bu sensör sayesinde 250 m uzaklıktaki hareketli bir nesneyi tespit etme ve reflex verme kabiliyetine sahip. Bu donanımı iyi bir geri dönüş sağlarsa Volvo, bundan sonraki tüm modellerinde de bu teknolojiyi kullanacak.

Volvo güvenlik araştırma lideri Emma Tivesten yaptığı açıklamada, “Arabaların çarpması durana kadar yenilik yapmaya devam edeceğiz. Tüm bunlar hedefimiz doğrultusunda daha fazla hayatı korumak için. EX90, güvenlik, kalite ve yenilik mirasımızı geleceğe taşıyan Volvo Cars için yeni bir çağın başlangıcıdır.” ifadelerini kullandı.

Volvo EX90 elektrikli SUV fiyatı ne kadar olacak diye merak edenler için 76.525 Euro düzeyinde olacağı tahmin ediliyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu