Otomobil

Anadolu Isuzu, Sıfır Emisyonlu ‘Big E’ Elektrikli Ticari Aracını Tanıttı

Yılda 10 bin adet üretim kapasitesiyle büyük alışveriş devlerinin logolarıyla yollarda karşılaşabileceğimiz bu aracın, 2024 yılında yollarla buluşması hedefleniyor.

Fosil yakıtlarının giderek azaldığı günümüzde, ileriye dönük yeni enerji kaynaklarına yönelen teknoloji devleri birbiri ardına elektrikli araçlarını tanıtıyor. Bu furyaya, Türkiye’nin gururu TOGG’un yanı sıra şimdi de Anadolu Isuzu’da katıldı. Anadolu Isuzu, ‘Big E’ ismini verdiği elektrikli aracını Almanya Hannover’da ticari araç fuarında görücüye çıkarttı.

e-Ticaret firmalarının son kilometre taşımacılığı (Kurye, paket servis, v.s.) hedeflenerek üretilen %100 elektrikli aracın özellikleri ise gururlandırdı. Sıfır emisyon, 4 m3 hacim, 150 km menzil ve 1 tona kadar yük taşıma kapasitesiyle fuarın gözdesi oldu.

Aracın çıkabileceği maksimum hız (şimdilik) 60 veya 80 km/s olarak belirlenmiş durumda. Evimizde bulunan 220V normal pirizlerden de şarj imkanı sunan kompakt görünümlü şık araç, ortalama 4 saat içinde tam şarj olabiliyor.

Cazip fiyat etiketiyle işletmelerin yoğun talebiyle karşılaşması muhtemel modeli, ancak 2024 yılında trafikte görebileceğimizi üzülerek söyleyelim.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu