Magazin

Shazam! Tanrıların Öfkesi açılışta 65 milyon dolar kazandı

Shazam! Tanrıların Öfkesi filmi küresel açılışında rekor kırarak 65 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.

Açıklanan bilgilere göre Shazam! Tanrıların Öfkesi filmi küresel açılışında 30,5 milyon doları Kuzey Amerika’dan ve 35 milyon doları uluslararası olmak üzere sadece 65,5 milyon dolar hasılat elde etti. Bu tahminlerin altında bir değer olup, toplamda ise 75-85 milyon dolar arasında bir değere işaret ediyor.

Karşılaştırma için, Shazam! dört yıl önce, Avengers: Endgame’in devrede hala güçlü olduğu bir zamanda 102 milyon dolar kazandı. Çeşitli kaynaklar, 110 milyon dolar olarak tahmin edilen bütçeye ek olarak, tanıtım kampanyasına 100 milyon dolar tutarında ek yatırım yapıldığına dikkat çekiyor. Yani Warner Bros.’un kasasından 210 milyon dolar çıktı.

Shazam! Tanrıların Gazabı filmi konusu itibariyle eski tanrıların uzun zaman önce onlardan çalınan büyüyü aramak için Dünya’ya gelmesi ile birlikte gelişen olayları konu alıyor. Shazam ve müttefikleri süper güçleri, yaşamları ve dünyanın kaderi için bir savaşa giriyor. Zachary Levi başrol koltuğunda karşımıza çıkarken, kadroya eklenen yeni isimler arasında Helen Mirren, Lucy Liu ve Rachel Zegler yer alıyor.

Shazam, DC Comics tarafından yayınlanan çizgi romanlarda yer alan bir karakterdir. Gerçek adı Billy Batson olan Shazam, genellikle çocukluk çağındaki bir çocuğun bedeninde yaşayan süper kahramandır. Güçlerini kullanmak için “Shazam!” diyen Billy, genç bedenini süper kahraman formuna dönüştürür. Shazam’ın güçleri, isminin her harfi için bir farklı güce sahip olan bir kelime olan SHAZAM kelimesinden gelir. S, güçlü bir dayanıklılık veren Stamina’yı; H, uçabilmesini sağlayan Hercules’un gücünü; A, hayvanların dillerini anlama ve onların özelliklerini kazanma gücünü; Z, yıldırım hızında hareket edebilme gücünü; A, enerji boşaltabilme gücünü; M ise sihirli bir mantık ve güç verir.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu