Magazin

Netflix’ten Jeffrey Dahmer dizisine düzenleme geldi!

Netflix, LGBTİ+ bireylerden gelen tepkiler sonrası Jeffrey Dahmer biyografi dizisi için yaptığı yanlış tanıtımı düzeltti.

Ryan Murphy ve Ian Brennan tarafından geliştirilen DAHMER – Canavar: Jeffrey Dahmer’ın Hikayesi adlı biyografik suç dizisi kısa bir süre önce yayınlandı. 21 Eylül tarihinde kullanıcıların karşısına çıkan dizi, platformun açılış rekorunu kırarak henüz ilk haftadan rekor izlenme sayısına ulaştı. Dünya genelinde fenomen haline gelen yapım, tüyler ürpertici öyküsü ve incelikli detaylarıyla eleştirmenlerden adeta tam not aldı.

Evan Peters, Dahmer dizisinde başrol koltuğunda oturdu. Niecy Nash, Molly Ringwald, Michael Learned ve Richard Jenkins gibi yıldızların ona eşlik ettiği yapımın müzikleri ise Nick Cave ve Warren Ellis tarafından hazırlandı. Toplamda on bölümden oluşan yapım, sosyal medyanın da en çok konuşulan konuları arasına girdi. Fakat dizinin tanıtımıyla ilgili yapılan bir hata, bazı kullanıcılardan tepki çekti. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

Netflix, Dahmer dizisindeki LGBTİ+ ibaresini kaldırdı

Dahmer konusu itibarıyla 1970’li yılların sonundan 90’ların başına kadar 17 eşcinsel erkeği vahşi bir şekilde öldürerek ABD’nin Wisconsin eyaletini terörize eden seri katil Jeffrey Dahmer’ın işlediği korkunç cinayetleri anlatıyor. Dizi ilk yayınlandığında LGBTİ+ etiketi ile gösterime girmişti. Bunun üzerine LGBTQ bireyler, kendilerini yanlış temsil ettiklerini ifade ederek platforma tepkilerini gösterdi. Bunun üzerine Netflix bunu düzeltmek üzere harekete geçti.

Netflix, Dahmer dizisindeki LGBTİ+ ibaresini kaldırdı

Netflix artık Dahmer dizisindeki LGBTİ+ etiketini kaldırmış durumda. Çok sayıda kişinin tepkisini üzerine çeken bu ibare, biraz gecikmeli de olsa düzeltildi.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu