Magazin

Keanu Reeves yeni John Wick filminde sadece 380 kelime söyledi

Ünlü oyuncu Keanu Reeves, John Wick 4 filminde yalnızca 380 kelime söyledi. Karakter, uzun diyaloglar yerine dövüşmeyi tercih ediyor.

John Wick konuşmaktansa öldürmeyi tercih ediyor. The Wall Street Journal’a göre Keanu Reeves, neredeyse üç saat süren John Wick 4 filminin tamamı boyunca yalnızca 380 kelime söylüyor. Aynı zamanda ünlü yıldızın filmdeki diyaloglarının neredeyse üçte biri tek bir kelimeden oluşuyor.

Filmle ilgili bir diğer merak edilen konu ise, tüm ana karakter diyaloglarının yaklaşık yüzde 10’unun yeni filmin fragmanında yer alması oldu. Bu karakteri her ne kadar çok konuşkan gibi gösterse de işin aslı pek de öyle değil. Karşılaştırma yapmak gerekirse 101 dakika uzunluğundaki ilk filmde John Wick toplam 484 kelime konuşuyor.

John Wick’in sınırlı diyaloğu tamamen tasarım gereği verilen bir karar olarak anlaşılıyor. Yönetmen Chad Stahelski ve ünlü aktör Keanu Reeves, ilk senaryoda yazılan diyaloğun yaklaşık yarısını ortadan kaldırdı. Örneğin, Wick ve Bill Skarsgard’ın canlandırdığı kötü kahraman düellolarının kurallarını tartıştıkları sahne, diyaloğun yüzde 50’sinin karşı taraf tarafından geldiği, Reeves’in tüm konuşmasını kestiği için karakterin sadece tek kelimelik cevaplar verdiği belirtiliyor.

Filmin diyalog eksikliğini aksiyon sahnelerinde telafi ediyor. Keanu Reeves, John Wick 4’ün şimdiye kadar yaptığı en zor aksiyon filmi olduğunu belirtti. Oyuncu, filmin dövüş sahneleri için yaklaşık üç ay yoğun bir eğitim aldı. En zorlusu, Fransa’nın Paris kentindeki tarihi Arc de Triomphe çevresinde yarıştığı bir araba sahnesi oldu.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu