Magazin

Avatar: Suyun Yolu Filmi Konusu ve Oyuncuları

2009 yılına kadar en çok hasılat yapan (2.84 milyar dolar) film olan Avatar'ın devam filmi 13 yıl aradan sonra geldi.

James Cameron‘ın yönetmenliğini yaptığı Avatar filmi, uzun bir aradan sonra ikinci devam filmiyle karşımıza çıkacak. 16 Aralık 2022’de vizyona gireceği açıklanan ‘Avatar: Suyun Yolu’ (‘Avatar: The Way of Water’) filmi bakalım ilk film kadar beğenilecek mi? Yönetmen Cameron, devam filmi için 13 yıl beklenilmesini senaryonun istediği kadar iyi olmamasına bağlıyor. Senarist koltuğunda yapımcılığını James Cameron ve Jon Landau’nun beraber yaptığı 3 saatlik bilimkurgu filminin fragmanını yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Avatar: Suyun Yolu Oyuncuları 

  • Jake Sully karakterini Sam Worthington,
  • Neytiri rolünü ise Zoe Saldana üstlenmiş.
  • Neytiri’nin annesi Mo’at karakterini CCH Pounder,
  • Metkayina halkının lideri Tonowari rolünü Cliff Curtis,
  • Jake ve Neytiri’nin 3 çocuğundan en büyüğü (erkek) Neteyam rolünü Jamia Flatters, ikinci oğulları Lo’ak rolünü Britain Dalton ve kız çocukları Tuktirey krakterini de Trinity Bliss üstlenecekler.

Avatar: Suyun Yolu Filmi Konusu

250 milyon dolarlık bütçe ayrılarak çekilen Avatar: Suyun Yolu filmi konusuna bakalım. Sully ailesinin hayatta kalabilmek için yaşadıkları zorlukları konu alan filmde, Jake ve Neytiri kendi ailelerini kurmayı başarmışlar ama bir tehdit yüzünden Pandora’dan ayrılmak zorunda kalırlar. Kendilerine yaşayabilecekleri bir yer ararlarken su dünyasını keşfederler. Suyun altındaki dünyayı da yaşam alanlarına katarlar.

Avatar 2 olarak ta isimlendirebileceğimiz Avatar: Suyun Yolu filminin ardından Avatar 3 devam filminin vizyona girmesi beklenen tarih ise 20 Aralık 2024 olarak açıklandı.

Avatar 2 (Avatar: Suyun Yolu) Türkiye’de ne zaman yayınlanacak? 16 Aralık’ta Dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de gösterime gidecek film ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Avatar: Suyun Yolu filmi fragmanı: 

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu