Gündem

Vedat Bilgin’den Sevindiren EYT Açıklaması!

Kabine toplantısı çıkışı basın mensuplarının sorularına cevap veren Bakan Vedat Bilgin, EYT, sözleşmeli personel, Taşeron ve geçici işçilerle ilgili düzenlemelerin ne aşamada olduğunu ve ne zaman kamuoyuna duyurulacağını açıkladı

Bugün Külliye’de Kabine Toplantısından çıkan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili açıklamada bulundu. Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yaptıkları çalışmalarda sona geldiklerini ve neredeyse tamamladıklarını aktardı. Daha detaylı açıklamanın Aralık ayında yapılacağını hatırlatan Bilgin, “Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız.” ifadelerini kullandı. EYT düzenlemesi Cumhurbaşkanı’nın onayının ardından meclis gündemine gelecek.

Toplantı çıkışında gezetecilerin sorularını bu şekilde yanıtlayan Bakan Bilgin, Taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili bir diğer soruya da, çalışmaların tamamlandığını ancak zamanın daha netleşmediğini aktardı. Aynı durumun sözleşmeli kamu personeli ve geçici işçiler için de geçerli olduğunu aktardı.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu