Gündem

Vedat Bilgin: Aralık 2022’de Asgari Ücrete Bir Zam Daha Yapacağız!

Asgari ücrete bir zam daha bekleyenler için Vedat Bilgin'den bir müjde daha geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin‘den beklenen asgar ücretle ilgili müjdeli haber geldi. Bilgin, Temmuz ayında yaptığımız gibi Aralık’ta da zam yapacaklarını söyledi. Bilgin yaptığı açıklamada ‘Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız. Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım‘ ifadelerine yer verdi.

Bilgin, Temmuz ayında yaptıkları asgari üzret zammını hatırlatarak, en yüksek oranlarda zam yaptıklarını ve devamının geleceği müjdesini paylaştı. Konuşmasında Enflasyon vurgusu da yapan Vedat Bilgin’in bu haberinin detaylarının netleşmesiyle ve 2022 Aralık yeni asgari ücret ne kadar olacak sorusunun cevabı da belli olacak.

Pirim gün sayısıları arasındaki farkın ciddi soruna neden olduğunu ve bu farkı ortadan kaldırıp eşitlemek için çalıştıklarını söyledi.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu