Gündem

Son Dakika: Muğla Marmaris’te Orman Yangını! Müdahale Ediliyor!

Muğla Marmaris Yalancı Boğaz yolu çevresinde çıkan orman yangınına karadan ve havadan acil müdahale başladı.

Bu yaz pek fazla duymadığımız orman yangınları ne yazık ki tekrar haberlerde yerini almaya başladı. Marmaris’te başlayan orman yangını korkuttu. Yangına hemen müdehale için harekete geçen akiplerin yangını södürme çalışmaları devam ediyor.

Muğla / Marmaris‘e bağlı Yalancı Boğaz yolu yakınında çıkan yangına karadan ve havadan müdehale başladı. Yangının çıkış nedeni şu an için belirlenmiş değil. Rüzgarın da etkisiyle yayılımını hızla artıran yangın, havadan görüntülendi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve komşu illerden gelen 14 uçak, 23 helikopter, 29 arazöz ve 6 dozerin hemen olay yerine intikal edip müdehaleye başladığını, yangını söndürmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyelim.

Bununla da yetinilmeyip yangını başladığı yerden çok fazla uzaklaşmadan mevkisinde söndürebilmek için TOMA ve yakın İtfaiye araçları da yardıma koştu.

Yangınla ilgili resmi açıklama  AFAD’tan geldi. AFAD resmi sosyal medya hesabına ‘Bölgede meydana gelen orman yangınına @OGMgovtr koordinasyonunda; 14 uçak, 23 helikopter ile müdahale edilmektedir. Yangın, an itibarıyla yerleşim yerlerini tehdit etmemektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz.‘ açıklamasını ekledi.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu