Gündem

Mersin’de Polisevine Hain Saldırıda 1 Şehidimiz Var!

PKK'nın hain saldırısında polis memuru Sedat Gezer (47) şehit oldu

Mersin Mezitli‘ye bağlı Tece Mahallesindeki polisevine düzenlenen hain saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı. Tereöristlerin saldırı anına ait kamera görüntülerinde 2 teröristin bayan olduğu görülüyor ve rahat tavırları dikkat çekiyor. Teröristlerden biri yanlız başına polis ekiplerine yaklaşıyor ve birden tabancasını çekerek defalarca ateş ediyor. Ardından da diğer teröristin yanına gidip makinalı tüfeklerini alarak etrafa ateş etmeye başlıyorlar.

Bu kalleş saldırıyı yapanlardan birinin kimliğinin tespit edildiği ve olayla ilgisi olduğu düşünülen 1 kişinin de pompalı tüfeğiyle birlikte göz altına alındığı açıklandı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen bir şüpheli silahıyla birlikte gözaltına alınmıştır.” bilgisi geçildi.

Dün gece saat 22:42 sıralarında gerçekleşen hain saldırıyı yapan iki kadın terörist etkisiz hale getirildi. Kimliği belirlenen teröristlerden birinin kimliği Zozan Tolan kod adını kullanan Dilşah Ercan olduğu tespit edildi. Kimliğinin belirlenmesinin ardından, PKK/KCK terör örgütünün gençlik kollarında çalıştığı ve faaliyetlerinden ötürü de bir süre cezaevinde kaldığı anlaşıldı.

Planlı yapılan saldırıda, teröristler çatışmaya girebileceklerini ve kaçma şansları kalmayınca da sırt çantalarındaki patlayıcıları patlatmayı planladıkları anlaşılıyor. Ve durumd a tam bu şekilde cereyan etmiş. Kadın teröristler 2 polis memuruyla çatışmaya girdiklerinde, sesleri duyan 4 bekçi de olay yerine intikal ediyor. Sonrasında çıkan çatışmada yaralanan kadın teröristler kaçamayacaklarını anlayıp çantalarında taşıdıkları bombaları patlatıyorlar. Tam da bu patlama esnasında 2 polisimiz yaralanıyor ve yarası ağır olan polis memuru kurtarılamayarak şehit oluyor.

Olay yerine yakın apartmanlarda, balkonda oturan 1 vatandaşa kurşun isabet ediyor ama hayati bir tehlikesi yok. Diğer 2 vatandaş da korkudan yüksekten atlayarak hafif yaralanıyorlar.

Olayla ilgili çok yönlü soruşturma sürüyor..

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu