Gündem

Marmaris’teki Yangın Söndürmeye Giden Rus Helikopteri Düştü!

Marmaris yangınını söndürmek için yardıma koşan Rus helikopteri düştü. Ölü ve Yaralılar var

Marmaristeki yangın için Kastamonu’dan havalanan Kiralık Rus helikopterinin düşmesi sonucu 2 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı bildirildi. Denizli Çardak‘ta irtifa kaybederek bilinmeyen bir nedenle yere çakılan RA-31591 kuyruk numaralı KA32 helikopterinde 3’ü Türk, 4’ü Rus olmak üzere 7 kişi bulunuyordu.

Rus uyruklu 2 kişinin vefat ettiğini duyuran Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Muğla ilimiz Marmara ilçesi Ataköy Mahallesi yakınlarında meydana gelen orman yangınlarına müdahale için Kastamonu ili Taşköprü ilçesinde konuşlu helikopter, saat 16.10 sıralarında bu yangına müdahale için kalktığında Denizli ili Çardak ilçesi Gemiş Mahallesi yakınlarında henüz sebebi bilinmeyen bir kazaya maruz kalmıştır. Türk Hava Kurumu ile MGI iş ortaklığında kiralanan Rusya menşeili RA-31591 kuyruk numaralı KA32 diye adlandırdığımız helikopterde görev yapan 7 personelden 2’si vefat etmiştir. Yaralı personellerimizin herhangi bir şekilde yoğun bakımları söz konusu değildir.” şeklinde konuştu.

Marmaristeki yangını söndürmek için giden helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerden birinin uçuş mühendisi Aleksandr Iakovlev ve uçuş teknisyeni olan Alexey Volkov olduğunu paylaşan kirişçi, yarıların acilen hastaneye kaldırıldıkları ve yoğun bakım tehlikelerinin olmadığını aktardı. Kaza ile ilgili de sebebinin araştırıldığını söyledi.

Vahit Kirişçi, yangınla ilgili de konuştu ve yangının söndürülmek üzere olduğunu ve bunun için 714 personelin aktif görev yaptığını aktardı.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu