Gündem

Karadeniz Gazıyla İlgili Yeni Müjde Geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi günü Karadeniz'de devam eden gaz arama çalışmalarıyla ilgili yeni müjdeli bir haber paylaşacağını belirtti

Tüm Türkiye, Başkan Erdoğan’ın yarın açıklayacağı Karadeniz’deki gaz arama çalışmalarıyla ilgili yeni müjdesine kilitlenmiş durumda. Bu müjde, yeni bulunan bir gaz stokuyla mı yoksa daha önce bulunan gazın sisteme entegre edilmesiyle mi ilgili olacak bunu yarını bekleyip göreceğiz.

Bu müjde haberini, Erzurum’da katıldığı toplu açılış töreninde veren Başkan, Türkiye’nin dört bir yanı sarıp sarmalayan doğal gaz hatlarının avantajından da bahsetti. Bu bağlamda, Erzurumlu vatandaşlarına; Erzurum’un soğuğu varsa, bizim de yurdun dört bir yanının sarmalayan doğal gaz hatlarımız var dedi ve çalışmaların süratle devam ettiğini hatırlattı.

Başkan Erdoğan Karadeniz Gazıyla ilgili Yeni Müjdesini Açıklayacak

Konuşmasında Olur Karayazı, Tekman ve Çat ilçelerine yönelik bir müjdeyi de açıkladı. Bu ilçeleri gaz ile buluşturduklarının haberini de paylaştı. 4 milyar TL harcanarak toplamda 20 ilçesi bulunan Erzurum’un biri hariç tüm ilçelerine gaz verilmeye başlandığının müjdesini verdi.

Karadeniz gazının sisteme alındıktan sonra müjdelerine devam edeceklerini de iletti. Bu müjde belkide, doğal gazın m3 fiyatında bir indirim olabilir mi diye düşünmek hiç de yersiz olmaz sanırım.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu