Gündem

Eksik Tedbir Yine Can Aldı!

Geçtiğimiz aylarda meydana gelen ve yürek yakan kazalara müdehale eden ekiplere çarpan araçların can kayıplarını artırdığı hafızalardaki yerini korurken, yine bir kaza haberi ve yine kazaya müdehale eden ekibe çarpan bir araç!

Üzücü haber Kırklareli Lüleburgaz ilçesinden gelmişti. Trafik kazası olduğu haberini alan Jandarma olaya müdehale için olay yerine gelmişti. Ama yaşanmış bu kadar olay varken ve gönüller hala bu haberlerin acısını yaşarken yine bir tedbirsizlik sonucu kazaya müdehale eden Jandarma ekibine bir otomobil çarptı. Malesef ki çarpma sonucunda 1 Jandarma Uzman Çavuş hayatını kaybederek Şehit oldu. 

İlk kaza; 39 ABV 978 – 39 ABH 448 plakalı otomobillerinin çarpıştığı kazaya müdehale etmek için Jandarma ekipleri sevkedildi. Trafik ekipleri tedbir de almışlardı ama demekki yeterli değildi. Bu yetersiz tedbir; K.S.’nin kullandığı 39 SK 997 plakalı otomobil, Ekrem Kılıç ve Hüseyin Cerit‘e çarpmasına neden oldu.

Müdehale için gelen Ambulanslar yaralıları hemen Lüleburgaz Devlet Hastanesine kaldırdı. Durumu ağır olan Kayseri doğumlu Hüzeyin Cerit’e ilk müdahale yapıldıktan sonra T. Ü. Tıp Fakültesi Hastanesine sevkedildi. Burada yapılan bütün müdahalelere rağmen Hüzeyin Cerit hayata tutunamadı ve Şehit oldu.

Şehidimizin naaşı memleketi Kayseri’ye gönderildi.

Tedbirlerin daha sıkı alınması konusunda yetkililerin daha fazla gayret göstermesi beklenirken Şehit olan Uzman Çavuş Hüseyin Cerit’e Allahtan rahmet, sevdiklerine başsağlığı diliyoruz.

Mekanın Cennet Olsun!

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu