Gündem

CHP, Tanju Özcan’ı Geçici Olarak Üyelikten Çıkardı!

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Bursa Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkındaki kararını verdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan‘ı Suriyeliler hakkındaki açık tutum ve sözleriyle tanıyorduk. Son olayı da 16 Mayıs’ta belediye meclis toplantısında oldu. Ak Parti belediye meclis üyesi olan Hacer Çınar‘a söylediği sözden dolayı, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Tanju Özcan neden disiplin kuruluna sevk edildi?

16 Mayıs belediye meclisinde Hacer Çınar hanımefendiye hitaben, ‘Bana niye el sallıyorsun, ben evli barklı adamım, ayıp oluyor‘ sözünü sarf etmişti. Bu çıkışından sonra hem CHP hemde Ak parti kanatlarından oldukça fazla tepki almıştı. CHP’de bu tepkiler sebebiyle Özcan’ı üyelikten kesin ihraç talabiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevketmişti. Kurul da bugün 7 saat süren toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamayla kamuoyunu bilgilendirdi.

Kurul,Tanju Özcan’ı 1 yıl süreyle geçici olarak üyelikten çıkarttığını açıkladı. 

Tanju özcan ise bu karar hakkındaki görüşünü katıldığı TV programında sıcağı sıcağına değerlendirdi. Karar hakkında, ‘Karar hukuki değil siyasi. Et tırnaktan ayrılmaz’ ifadelerini paylaştı. Özcan ayrıca kararı kabul etmeyip yargıya taşımaya hazırlanıyor.

Özcan’ın programda değindiği konuların başlıklarını toparlarsak;

  • Böyle bir karar beklediğini ama doğruyu görüp vazgeçerler diye ümit ettiğini
  • Kararın siyasi olduğunu
  • HDP kürtlerin partisi felan değil. Kandil’in sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda da HDP’ye çok fazla yaklaşımı doğru bulmadığını
  • Gürsel Tekin’e tepki gösterdiğinde, Tekin’den karşılık gelince de ‘Gürsel Bey benim partililiğimi test edemez’ ifadesini
  • 100 bin imza toplayarak Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşündüğünü
  • İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’ndan daha fazla oy alır söyleminin sadece kendi düşüncesini yansıttığını söyledi.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu