Gündem

Bülent Turan: Kimyasal Silah Sizsiniz!

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan mecliste yaptığı konuşmasında, TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın iddiaları hakkında sert konuştu

Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan mecliste söz aldığı konuşmasında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Turan; TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı‘nın PKK/YPG sempatizanı olan bir yayın kuruluşunda yaptığı konuşmasında kullandığı esef verici açıklamalara yönelik konuştu.

Bülent Turan açıklamasına söyle devam etti. “Vicdanen, ahlaken bizi çok rahatsız eden bir iddia söz konusu oldu. ‘TSK kmyasal silah kulandı’ gibi iddialar oldu. PKK ne zaman yandım dese, zordayım dese, mutlaka bir el uzatılıyor, PKK’nın ekmeğine yağ sürülüyor. Bu tarz söylemlerin söyleyene faydası olmadığı gibi, ülkemize de faydası yok. PKK’nın iddiasını tekrar etmenin bilimsellikle izahının da mümkün olmadığı kanaatindeyim. İddia edildiği gibi bilimsel çalışma yok. PKK söylemiş, hanımefendi bunu televizyondan izlemiş de hüküm vermiş. Tabipler Birliği’yle iddiamız, şaşkınlığımız buna ilişkin değil. İlk defa böyle bir şey olsa, belki deriz ki acaba ne oluyor.

  • Tabipler Birliği’nin soykırım iddasıyla Ermenistan’a mektup yazması,
  • Öcalan’la ilgili bakanlığa başvurup görüşme istemesi, 
  • Kürt sorununa ‘barışçıl çözüm’ başlıklı bölücü bildiriye imza atması,
  • Afrin operasyonuyla ilgili muazzam bir dezenformasyonda bulunması, 
  • Terör elebaşı Asya Abdullah’a barış ödülü vermesi,
  • ‘Turkovac’ gibi bir gururumuzu solüsyon diye idda edip, uluslararası alanda Türkiye’yi zayıflatmaya çalışması gibi bu vatanın birliği, beraberliği ve toprağıyla bağdaşmayan yaklaşımları oldu. İlk defa değil” açıklamasını yaptı.

Turan sözlerine, “Kimyasal silak iddasında bulunanlar bence kimsayal silah görevi görüyor. Asıl onlar kimyasal. Asıl onlar silah. Bu milletin beraberliğine birliğne bundan daha büyük bir ateş, daha büyük br tehlike olmaz diye düşünüyorum. Dünya’nın hiç bir yerinde kendi askerine bu kadar fütursuz, kadar hesapsız, bu kadar önyargılı ağır ithamlarda bulunan bir siyasi hareket olamaz diye düşünüyorum” diyerek sözlerine devam etti.

Şebnem Korur Financı ne demişti sorusunun cevabı için diğer konumuzu inceleyebilirsiniz: Tabip Odalarından, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı İçin İstifa Çağrısı!

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu