Gündem

Batu Alıcı Milyoner’de 1 Milyon TL’yi Kazandı mı?

Milyoner'de 1 milyon TL'lik soru ve doğru cevabı neydi? Batu Alıcı Hangi Şıkkı Seçti ve kaç para kazandı?

Geçen hafta Kim Milyoner Olmak İster programında harika bir yarışmacı (Batu Alıcı) sahneye çıktı ve 1 milyon TL‘lik soruya kadar geldi. Daha sonra son soru sorulmadan program bitti ve yarışma bugüne ertelendi. Herkes ATV ekranlarındaki Milyoner programına kilitlendi. Son sorunun ne olacağının yanında, acaba Batu bu soruya doğru cevap verebilecek miydi?

Tüm bu soruların cevabı belli oldu ve Batu Alıcı son soruyu açtırdı. Peki Milyoner’deki son (1 milyon TL’lik) soru neydi. Önce buna bir bakalım.

Milyoner 1 milyon TL’lik son soru ve cevabı?

Hangisi  ‘Dede Korkut Hikayeleri’ndeki karakterlerden biri değildir? Sorusu soruldu ve şıklarda;

A-) Bala Hatun

B-) Banu Çiçek

C-) Banu Çiçek

D-) Bayındır Han şeklindeydi doğru cevap A şıkkı Bala Hatun idi.

Batu Alıcı Yarışmadan Çekildi

Batu alıcı son soruya cevap vermedi ve çekilmeyi seçti. Devam etseydin hangi şıkkı seçerdin sorusuna B şıkkını derdim dedi ama cevabını verdi. Yarışmadan çekilen Batu, yarışma tarihinde en çok kazanan 2. yarışmacı olarak tarihe geçti ve 400 bin TL kazanarak yarışmadan ayrıldı.

Batu Alıcı kimdir?

20 yaşındaki Batu Bursa doğumludur ve Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisi öğrencisidir. Kayak yapmayı, basketbol ve tenis oynamayı seviyor. 2020 yılında girdiği üniversite sınavında da 404. olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu