Gündem

Akbank’ta mükerrer işlem kabusu sona erdi! Beklenen açıklama yapıldı

Akbank mükerrer işlem sıkıntısının nihayet giderildiğini açıkladı. Müşterilerin canını sıkan o problem çözüldü.

Akbank dün büyük bir problem ile müşterilerinin karşısına çıkmış, yaşanan teknik aksaklıklar kullanıcıları oldukça öfkelendirmişti. Kısa sürede Türkiye gündeminde bir numaraya oturan bu aksaklık sonucu müşteriler, hesaplarını kontrol ettikleri zaman borçlarının iki kat arttığını gözlemişti. Pek çok kişi bu olay sonucunda Akbank’ın hack saldırısına uğradığını düşünmüştü.

Yaşanan teknik aksaklıktan birkaç saat sonra sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklamada bulunan Akbank, ekstreye mükerrer yansımasına neden olan bir problemin meydana geldiğini belirtmiş; teknik ekiplerinin bu sıkıntıyı düzeltmek için yoğun bir tempo ile çalıştığını belirtmişti. Bankanın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde olmuştu: ”Değerli müşterilerimiz, kredi kartı işlemlerinin ekstreye mükerrer yansımasına sebep olan teknik aksaklığın ek kısa sürede giderilmesi için çalışıyoruz.”

Akbank mükerrer işlem problemini çözüme kavuşturdu

Akbank’ta yaşanan mükerrer işlem hatası pek çok kullanıcıyı öfkelendirmişti. Sosyal medya platformları üzerinden müşteriler Akbank’a tepkilerini göstermiş, herkes sinirden adeta öfke küpüne dönmüştü. Fakat banka yaşanan aksiliği nihayet giderdiğini açıkladı. Mükerrer kayıtların düzeltildiğini belirten Akbank, öncelikle bu durumdan etkilenen müşterilerinden özür diledi ve Twitter platformu üzerinden şu açıklama ile karşımıza çıktı:

“Bankamız kredi kartı işlemlerinde mükerrer kayıtlardan kaynaklanan limit sorunu kademeli olarak çözülmeye başlanmıştır. Yaşadığınız aksaklıktan dolayı özür dileriz. Bankamız kredi kartı işlemlerine yansıyan aksaklık giderilmiştir. Bu durumdan etkilenen müşterilerimizin kredi kartlarının limit sorunu çözülmüştür. Mükerrer kayıtlar düzeltilmektedir.”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu