Gündem

ABD ordusuna ait helikopter düştü! 9 asker hayatını kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri ordusuna ait bir helikopter düştü! Kaza sonucunda 9 askerin hayatını kaybettiği öğrenildi.

29 Çarşamba gecesi Kentucky eyaletinde iki ABD Ordusu helikopterinin çarpışması sonucu dokuz ABD askeri hayatını kaybetti. Bugün ordu yaşanan kazayı doğruladı.

Kaza, rutin bir eğitim görevi sırasında bölge saatine göre saat 22:00 sıralarında, ordunun iki Black Halk HH-60 model helikopteri uçurduğu sırada meydana geldi. Helikopterin içinde bulunan herkes hayatını kaybettive olay hala soruşturuluyor.

The New York Times’ın haberine göre bir Black Hawk helikopteri 11 kişilik bir piyade filosunu taşıyabiliyor ve HH-60 modeli hava saldırıları, tıbbi tahliyeler ve diğer amaçlar için kullanılabiliyor.

Helikopterlerden sorumlu bölüm Twitter’da şu anda askerler ve ailelerine odaklanıldığını söyledi.

“101’inciden iki uçağın dün gece bir kazaya karıştığını ve çok sayıda can kaybına yol açtığını doğrulayabiliriz. Şu anda odak noktası, olaya karışan askerler ve aileleri.”

Kazanın meydana geldiği Kentucky Valisi Andy Beshear, kazadan etkilenenler için dua istedi.

“Fort Campbell’dan bazı zor haberlerimiz var, bir helikopter kazası ve ölümlerin beklendiği erken raporları. @kystatepolice , @KentuckyEM ve yerel yetkililer yanıt veriyor. Mevcut oldukça daha fazla bilgi paylaşacağız. Lütfen etkilenen herkes için dua edin.”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu