Genel

Twitter İçerik Üreticilerini Desteklemeye Başlayacak

Twitter’ın sahibi olan Elon Musk, içerik üreticilerini desteklemek ve teşvik etmek için abonelik sisteminin hayata geçirileceğini açıkladı.

Twitter, içerik üreticilerinin platformdan gelir elde etmeye başlaması için abonelik özelliğini aktifleştireceğini duyurdu. Böylece içerik üreticileri teşvik edilecek. Ayrıca Musk, ilk 12 aylık süreçte gelirlerden kesinti yapılmayacağı ve tamamının içerik üreticilerine aktarılacağını da ifade etti.

Twitter’ın sahibi olan Elon Musk, içerik üreticilerini desteklemek ve teşvik etmek için abonelik sisteminin hayata geçirileceğini açıkladı. Bu sistem ile içerik üreticileri Twitter üzerinden gelir elde etmeye başlayabilecek.

Açıklama, Elon Musk tarafından Twitter üzerinden yapıldı. Musk, içerik üreticilerinin abonelikleri sunmak için başvuru yapabileceğini belirtti. Ayarlar kısmında bulunan gelire dönüştürme sekmesini kullanarak içerik üreticileri ilgili özellikten yararlanabilecek.

twitter

Elde edilecek gelirden herhangi bir kesinti yapılmaksızın üreticilere aktarılacağı ifade edildi. Sadece Android ve iOS’un aldığı ücretlerin kesileceği, geri kalan tutarın ise üreticilere aktarılacağı kaydedildi. 12 aydan sonra ise Twitter’ın bu gelirden pay alacağı tahmin ediliyor.

Twitter İçerik Üreticilerine Ödeme Yapacak

Twitter tarafından atılan bu adımın, sosyal medya platformunu farklı bir noktaya taşıması bekleniyor. Bilindiği gibi Youtube, Instagram ve Tiktok gibi sosyal medya platformlarında içerik üretenler, önemli gelirler elde edebiliyor. Bu durum ilgili platformlarda sürekli yeni içeriklerin olmasını ve kullanıcı devamlılığını sağlıyor.

Twitter da benzer bir yola giriyor. İçerik üretimi teşvik edilecek. Ancak ortaya çıkacak sonucun hayal kırıklığı olabileceğini düşünenler de var. Bu adımın nasıl sonuçlanacağı ve Twitter’ın nasıl bir dönüşüm geçireceğini zaman gösterecek.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu