Genel

Donald Trump yetişkin film yıldızına rüşvet davasında resmen suçlandı!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, yetişkin film yıldızına yönelik rüşvet davasında mahkeme tarafından resmen suçlu bulundu.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, bir pornografik film oyuncusuna rüşvet verdiği iddiasıyla ilgili bölümde resmen suçlandı. Karar bugün Manhattan, New York’ta büyük bir jüri tarafından verildi.

Manhattan bölge savcısı Alvin Bragg tarafından yürütülen soruşturmaya göre, Trump’ın üzerine düşen şüphe, film yıldızı Stormy Daniels’a rüşvet ödeme planına katıldığı yönünde. Olay, 2016 cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası sırasında, cumhuriyetçinin onunla sahip olacağı iddia edilen bir ilişkiyi örtbas etmek için yaşandı. Trump o yıl başkan seçildi.

Manhattan bölge savcılığı, Trump’ın avukatlarıyla temasa geçerek teslim olmasını tartışacak ve ardından savcılıkla yüzleşecek.

Donald Trump’a karşı yasal işlem, 2024 başkanlık kampanyasını yeni bir aşamaya taşıyor. Bu aşamada eski başkanın suçlamalar karşısında bile yarışmaya devam etme sözü verdi. Trump, kendisini kurban rolüne sokarak kamuoyunu onlar hakkında etkilemeye çalışan, etrafını saran çeşitli soruşturmaları bir “cadı avı” olarak nitelendirdi. Ayrıca, siyasi soruşturmaların Demokrat savcılar tarafından yürütüldüğünü iddia etti.

Eski cumhurbaşkanı, 2020 seçimlerinden sonra Başkan Joe Biden’a karşı yenilgisini bozmaya çalışırken itirazlarını dile getirerek, nihai tutuklanmasına karşı destekçilerinden protesto çağrısında bulundu.

Bragg’in ofisi, Mart ayı başlarında eski başkanı rüşvet planını soruşturan büyük jüri önünde ifade vermeye davet ettikten sonra Trump’a karşı suçlamada bulunmanın yakın olduğunun sinyalini zaten vermişti.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu