GenelGündem

Demrem oldu. Merkez üssü ve şiddeti korkuttu

Düzce'de deprem oldu. Depremin şiddeti ne kadar? Deprem nerede oldu

Son dakika: Deprem oldu!. Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre 5.9 şiddetinde ve merkez üssü olarak Düzce Sarıdere Gölyaka merkezli olduğu paylaşıldı. Deprem saat kaçta oldu? Saat 04:08 dolaylarında meydana gelen deprem vatandaşları hazırlıksız yakaladı.

İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Bursa ve diğer çevre illerden de hissedildi.

İlk belirlemelere göre toprak üstünden 6.5 m derinlikte olduğu söylendi.

Merkez üssü Düzce’den alınan haberlere göre ölen yada yaralananlara yönelik haber gelmemesi sevindirdi. Buna karşın Düzce’de insanlar kople duşarı çıkıp evlerini terk ettiler. Deprem eğitimlerine verilen önem daha iyi anlaşılıyor ve bu bağlamda insanlar toplanma bölgelerine doğru hareket ediyorlar.

Düzce’de yer yer elektriklerin kesildiği ve internet ağında aksamaların olduğu bilgisi geldi. Depremle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise yüreğimize su serpecek bilgiyi paylaştı ve Depremle ilgili açıklamada bulundu. Soylu; Saha taramasının sürdüğünü ve şu ana kadar can kaybı haberinin gelmediğini bildirdi.

AFAD‘ın hızlı bir şekilde bölgeye ekiplerin yönlendirildiğine dair yaptığı açıklama ise şu şekkilde; ‘Deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Düzce, Ankara, İstanbul ve Sakarya AFAD ekipleri bölgeye sevk edilmiştir

Temennimiz de bu yönde. İnşallah kimsenin burnu dahi kanamadan bunu atlatırız diyelim. Ancak kısa zaman önce deprem tatbikatını yaptığımızı hatırladığımızda, aslında ne kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken bir yaşam gerçeği olduğunun bilincine varılması gerektiği ortaya çıkıyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu