Bedelli Askerlikte 21 gün şartı kaldırılacak mı?

Bedelli askerlik başvurularının hükümetin beklentisinin çok üzerinde bir rakama ulaşarak 750 bini bulması, bu sayının nasıl eritileceği sorusunu gündeme getirdi. Hayatını bir düzene oturtmak isteyen binlerce insan 21 günlük eğitim şartından ve bu şartı ne zaman yerine getireceğini bilmemesinden dolayı mağdur duruma düşebilir. Resmi kanallar bu soruna yönelik hiçbir açıklamada bulunmazken, insanların tedirginlik içerisinde bekleyişi sürüyor.

Binlerce insanı sevindiren bedelli askerlik müjdesi, 21 gün şartı nedeniyle insanların sevincini kursağında bıraktı. Devlete ve millete hiçbir yararı olmadığı kesin olan ve neden bu konuda ısrar edildiğini kimsenin açıklayamadığı gün şartı nedeniyle binlerce insanın mağduriyet yaşaması söz konusu. İnsanlar özellikle sosyal medya aracılığıyla tepkilerini dile getirmelerine rağmen siyasiler tarafından görmezden geliniyor. Bu durum seçimden önce “gün şartı kesinlikle olmayacak” diye söz veren ancak seçimden sonra 21 gün şartı getirerek vaadini tutmayarak binlerce genci ve ailesini hayal kırıklığına uğratan iktidar partisini yaklaşan seçimlerde önemli ölçüde etkileyecek görünüyor.

Henüz 4. celp dönemine dair bir açıklama gelmemişken, binlerce insanın 21 gün şartının kaldırılması ya da uzaktan eğitime dönüştürülmesine yönelik umutla bekleyişleri sürüyor. Medya bu konuya yeterince ilgi göstermezken, bazı yayın organlarında bu problem yer alıyor. İşte o haberlerden biri:

Vatandaş bedelli askerlikte uzaktan eğitim istiyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir