Bedelli askerlik son başvuru tarihi

Bedelli askerlik başvuruları için belirlenen tarih 3 Kasımda sona eriyor. Adaylar işlemlerini yapmak için ise askerlik şubeleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 3 Kasımda sona eren bedelli askerlik başvuru süresinin uzatılıp uzatılmayacağı ise yarın kesinlik kazanacak. Hükümetin 3 Kasımda bir sürpriz yaparak başvuru tarihini uzatıp uzatmayacağı merak konusu.

HULUSİ AKAR’DAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Bu arada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan bedelli başvurularına ilişkin bir açıklama geldi. Meclis’te Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan Akar, ”Bedelliye 724 bin 144 kişi müracaatta bulunmuş, 578 bin 887’sinin işlemleri tamamlanmıştır” dedi. Askerlik şubelerinin önünde oluşan uzun kuyruğa bakarak başvurusunu tamamlayanların artacağını söyleyebiliriz.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bedelli askerlik başvuru kılavuzu asal.msb.gov.tr adresinden yayınlandı. Başvurular e-devlet adresinden yapılacak. Başvuru sürecinde vatandaşlardan iki adımı takip etmeleri beklenecek;

1. Bedelli askerlikten faydalanmak isteyenler, E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak barkodlu ödeme belgesinin çıktısı ve kimlikleriyle ile birlikte bu belgede belirtilen banka şubelerinden herhangi birine giderek söz konusu bedeli yatıracak.

2. Barkodlu ödeme belgesi ve bedelin yatırılmasını müteakip bankadan alınacak üç (3) adet banka dekontunun aslı ile birlikte en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat başvurulması gerekecek.

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP DÖNEMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bedelli askerlikten faydalanmak için başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşların sorguladığı 4. celp dönemi, 3 Kasım tarihinde yapılacak olan planlamanın ardından adayların erişimine açılacak. Dönemlerin belirlenmesinin ardından detaylar, Milli Savunma Bakanlığı Askeralma sekmesi ve E-Devlet üzerinden görüntülenebilecek. Duyurunun kesin olarak hangi tarihte yapılacağı ise bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir