Bedelli Askerlik 4. celp dönemi

Bedelli askerlik başvurularının 3 Kasım’da tamamlanmasının ardından, 650 bin civarındaki aday 4. celp döneminin açıklanmasını merakla bekliyor. Ancak bu konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan henüz bir açıklama gelmezken, adayların celp bilgilerini kontrol ettikleri E-devlet kapısında da herhangi bir durum değişikliği yok:

Bedelli Askerlik bu Celp Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır. Bedelli Askerlik başvurusunu yapmış ve belirlenen bankalardan birine ödeme işlemlerinizi gerçekleştirip herhangi bir askerlik şubesine dekontunuz ile birlikte giderek başvuru işlemlerinizi tamamladıysanız, müteakip celp dönemlerini takip ediniz….

Sistemde kayıtlı sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır.

Bu arada 21 gün eğitim şartının kaldırılması ya da uzaktan eğitime dönüştürülmesi için bedelli askerlik bekleyen binlerce adaydan ve ailelerinden yoğun talep geliyor. Ancak eğitimin kaldırılmasıyla ilgili hiçbir resmi açıklama yapılmadı. Bunun dışında adaylar belirsizliğin ortadan kaldırılması için bedelli askerliğe başvuruda bulunanların tamamının celp tarihlerinin açıklanmasını istiyorlar.

En geç Aralık başlarında tüm celpler açıklanacak

633 bin 844 kişinin bedelli askerlik için başvurusunu tamamladığını açıklayan Hulusi Akar, bu kişilerin paralarını yatırdığını ve eğitim konusunda planlamaya dahil edildiğini ifade etti. Merakla beklenen eğitim tarihleri ve eğitim yerlerinin ise en geç aralık ayının başında tamamen açıklanacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir