Askerlik süresi düşecek mi?

Bedelli askerlikle beraber gündemi meşgul eden diğer bir konu tek tip askerlik meselesi ve buna bağlı olarak askerlik süresinin kısalması. Binlerce genç tek tip askerlik konusunda açıklama beklemektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı konuşmada “Türkiye’de bir daha bedelli kanununa ihtiyaç olmayacak şekilde düzenleme yapacağız” demişti. Tek tip askerlik sisteminin ne zaman hayata geçirileceği merak edilirken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2019 Merkezi Yönetim bütçe görüşmelerine katıldı ve Milli Savunma Bakanlığı hakkında milletvekili sorularına cevap verdi. Temel askerlik eğitiminde değişiklik yapacaklarını belirten Bakan Akar, “2-3 aydan beri çalışmalar yapılıyor. Çalışma henüz sonuçlanmadı. Tarım Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı dahil yoğun şekilde çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki günlerde bu tamamlanacak ve sonra ülkemizin gündeminden mümkünse bedelli, dövizli askerlik gündemden çıkacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir